Urodzinowe spotkanie
wtorek, 24 maja 2011 11:44

Jak co roku 18 maja udaliśmy się do Wadowic, aby wspólnie z przedstawicielami Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II obchodzić rocznicę urodzin naszego Patrona. W drogę wyruszyliśmy o 7 rano, aby dotrzeć na miejsce na czas. W Wadowicach zgromadziliśmy się przy kościele św. Piotra, skąd wyruszył pochód sztandarów z kilkudziesięciu szkół z całej Polski. Głównym punktem spotkania była Msza św. dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II. Uroczystej liturgii na wadowickim rynku przewodniczył biskup Jan Szkodoń.

Miłą niespodzianką dla naszej grupy był sukces Patrycji Tomery z klasy Va. Patrycja znalazła się w gronie trzech osób, nagrodzonych w konkursie literackim „Jak osoba i nauka Jana Pawła II pomaga w kształtowaniu charakterów społeczności szkolnej?” Nasza uczennica otrzymała z rąk Małopolskiego Kuratora Oswiaty Aleksandra Palczewskiego piękny album „Błogosławiony Jan Paweł II”. Serdecznie gratulujemy Patrycji!

Po części oficjalnej mogliśmy uczestniczyć w koncercie zespołu San Damiano z Kalwarii Zebrzydowskiej i zjeść „papieskie kremówki”. Na zakończenie spotkania w tym gościnnym mieście zostaliśmy zaproszeni na żurek z kiełbasą.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii ze spotkania w Wadowicach.

Poprawiony: wtorek, 24 maja 2011 11:55