SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „POMAGANIE JEDNOCZY LUDZI”
wtorek, 12 grudnia 2023 07:45

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „POMAGANIE JEDNOCZY LUDZI”

Zachęcamy do wzięcia udziału w SZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM zatytułowanym „Pomaganie jednoczy ludzi”, trwającym od 4 grudnia 2023r. do 5 lutego 2024 r.

Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Gnojniku. Adresowany jest do uczniów klas I-III oraz IV-VIII.

Głównym celem konkursu jest przybliżenie dzieciom idei i wartości wolontariatu, zakrzewianie w nich inicjatywy do działalności charytatywnej oraz inspirowanie wolontariuszy do współdziałania i wzajemnego wspierania się. Interpretacja tematu powinna nawiązywać do ideii wartości wolontariatu.

Termin konkursu:
Konkurs trwa od 4 grudnia 2023r. do 5 lutego 2024 r.

Temat konkursu:
Uczestnik konkursu indywidualnie wykonuje pracę plastyczną ilustrującą tematykę konkursową „Pomaganie jednoczy ludzi”. Interpretacja tematu powinna nawiązywać do idei i wartości wolontariatu.

Format pracy:
Format A4 w orientacji poziomej lub pionowej. Praca nie może być konstrukcją przestrzenną - rzeźbą, instalacją, figurą, nie może być wykonana na szkle. Prac nie należy oprawiać ani podklejać.

Technika wykonania pracy:
- Farby olejne, farby plakatowe, farby akrylowe, tempera, akwarela, ołówek, tusze kolorowe, kredki, wydzieranka, witraż (bibułka), kolaż, wyklejanka, mieszana (wykluczona grafika komputerowa).
- Prace wykonane innymi technikami nie będą oceniane. Prosimy nie używać materiałów łatwo psujących się, sypkich i spożywczych

Na odwrocie każdej pracy należy obowiązkowo napisać dane uczestnika czytelnie, drukowanymi literami lub komputerowo.
• Własny tytuł pracy plastycznej.
• Imię i nazwisko uczestnika konkursu, klasa.

W wyniku obrad komisji konkursowej, rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 8 lutego 2024r.

Postanowienia komisji będą ostateczne.