Pierwsza pomoc przedmedyczna - spotkanie z pielęgniarką
niedziela, 16 kwietnia 2023 15:23

Pierwsza pomoc przedmedyczna - spotkanie z pielęgniarką

Dnia 14 kwietnia w związku z realizacją tematów związanych z bezpieczeństwem uczniowie klas  IV uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką panią Karoliną Pysno.

Pani pielęgniarka przypomniała uczniom, jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku lub w sytuacji stanowiącej zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Opowiedziała uczniom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Uczniowie bardzo dobrze zapamiętali wszystkie numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie napotkanego niebezpieczeństwa oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Pani pielęgniarka przedstawiła również sposoby postępowania podczas złamań oraz innych urazów. Wzajemnie uczyli się  zakładania opatrunków w przypadku skaleczeń, bandażowania, wykonywali pomiar ciśnienia oraz badali  puls.

Niezmiernie ważne informacje zdobyte podczas spotkania z pewnością sprawią, iż w przyszłości uczniowie naszej szkoły będą mieli większą odwagę do podjęcia odpowiednich czynności w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego.

Serdecznie dziękujemy pani Karolinie Pysno za przyjęcie naszego zaproszenia i za wszystkie przekazane wskazówki z zakresu udzielania pierwszej pomocy!

Poprawiony: niedziela, 16 kwietnia 2023 15:51