Konkurs Oratorski
wtorek, 21 lutego 2023 09:19

Oratorski

16 lutego w naszej szkole odbył się Konkurs Oratorski. Jego organizacja związana była z obchodami Dnia Języka Ojczystego, celebrowanego w naszej placówce już od kilku lat. W jego ramach odbywa się tutaj mnóstwo konkursów, mających na celu popularyzację poprawnej polszczyzny wśród uczniów oraz kształtowanie dbałości o nasz język.
Konkurs obejmował wszystkich uczniów szkoły i przeprowadzony został w kategoriach klas I-IV i V-VIII.
Jego mottem stały się słowa Kornela Makuszyńskiego W chwili, kiedy pochyliłem się nad białą kartką papieru i zanim jej dotknąłem piórem, padła na nią smuga słońca
Celem ogólnym Konkursu było zachęcenie uczniów do doskonalenia sztuki wymowy, komunikacji językowej i prezentacji przed publicznością. Jego uczestnicy mieli za zadanie zaprezentowanie wypowiedzi ustnej, z pamięci, dotyczącej ulubionej książki, przemyśleń związanych z zainteresowaniem literaturą, szeroko rozumianej wolności w literaturze oraz różnych wymiarów tejże literatury. Uczniowie mogli odwołać się do wybranych utworów pochodzących z kanonu lektur obowiązkowych lub nieobowiązkowych.
Podsumowanie całokształtu działań Projektu związanego z obchodami Dnia Języka Ojczystego odbędzie 3 marca. Wtedy też zostaną ogłoszone wyniki wszystkich konkursów przeprowadzonych w jego ramach.

Poprawiony: wtorek, 21 lutego 2023 09:25