Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki
piątek, 17 lutego 2023 17:08

Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki

Wernisaż Plastyczny Dzień z Przyjacielem z Afryki w Publicznej Szkole Podstawowej w Gnojniku

Celem akcji Dzień z Przyjacielem Afryki jest stworzenie prac plastycznych oscylujących tematycznie wokół szeroko rozumianej Afryki, jej przyrody, kultury, problemów dotykających mieszkańców Czarnego Lądu. Edukacja i upowszechnianie wiedzy o krajach Afryki oraz działania mające na celu wzajemne poznawanie, zbliżanie        i rozumienie pomiędzy ludźmi odległych od siebie kultur i społeczeństw będą służyły uwrażliwieniu uczniów na trudną sytuację życiową, z którą zmagają się społeczeństwa zamieszkujące Róg Afryki, tj. Somalię, Etiopię, Kenię i inne kraje.
Organizatorzy akcji nie określają formy i kształtu graficznego, techniki wykonania       i wykorzystanych materiałów plastycznych do stworzenia wytworów artystycznych. Nadchodzące prace mogą dostarczać autorzy indywidualni bądź grupy uczniów.
Wernisaż poprzedzony zostanie rozpropagowaniem w oddziałach klasowych założeń projektu, następnie dostarczeniem prac plastycznych przez uczestników, zaś w końcu zorganizowaniem wystawy dzieł i ich sprzedażą.
Uzyskane ze sprzedaży obrazów fundusze zostaną przeznaczone na akcję charytatywną firmowaną przez UNICEF Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki, której beneficjentem jest nasza szkoła.
Terminarz:
1.Rozesłanie do nauczycieli, rodziców i uczniów niniejszego pisma - 14.02.2023r.
2.Dostarczenie prac plastycznych przez uczniów - do 25 lutego 2023r.
3.Zorganizowanie wernisażu na przewiązce szkolnej - 27 lutego 2023r.
4.Sprzedaż wystawionych dzieł sztuki - od 28 lutego do 3 marca 2023r.

Dziękujemy, Szkolny Klub UNICEF

Róg Afryki