Projekt biało-czerwony trwa!
poniedziałek, 13 lutego 2023 14:02

Projekt biało-czerwony trwa!

Od kilku lat w naszej szkole w sposób szczególny  celebrujemy Dzień Języka Ojczystego. Na co dzień zdarza się nam wszystkim popełniać lapsusy czy błędy językowe, ale w okresie trwania projektu staramy się, aby nasza polszczyzna była wzorcowa.

Międzynarodowe obchody Dnia Języka Ojczystego zapisane są w kalendarzu 21 lutego, a u nas już od kilku tygodni trwa projekt edukacyjny,  któremu w tym roku przewodzi motto „Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. Działania projektowe związane są z edukacją polonistyczną, czytelniczą, patriotyczną  i swoim zasięgiem obejmują całą społeczność uczniowską.

Za nami już pierwsze zmagania. W ostatnim tygodniu przed feriami przeprowadzone zostały przesłuchania w ramach konkursu czytelniczego „Pięknie czytam”. Prezentacje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II-IV oraz V-VIII. Uczestnicy mogli popisać się przed jury: odpowiednim doborem tekstu, nienaganną dykcją, modulacją głosu. Trudno było wyłonić zwycięzców, bo wszyscy świetnie się przygotowali i nikogo „nie zjadła trema”. Jury miało nie lada problem z wyłonieniem „mistrzów czytania”.

Podczas przesłuchań konkursowych na widowni zasiedli rówieśnicy uczestników, którzy przy tej okazji poznali i wdrożyli w życie zasady savoire vivre. Już teraz  dziewczynki i chłopcy wiedzą  jak kulturalnie odbierać sztukę sceniczną.

Wkrótce kolejne rozstrzygnięcia w konkursach: oratorskim, plastycznym, recytatorskim, informatycznym. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas finałowej biało-czerwonej gali podsumowującej projekt.

Poprawiony: poniedziałek, 13 lutego 2023 14:11