Żyjmy w zgodzie z ekologią
wtorek, 03 stycznia 2023 13:38

„Żyjmy w zgodzie z ekologią”
Obowiązek oszczędzania 10% energii przez urzędy i instytucje dotyczy również naszej szkoły. Aby sprostać temu wymaganiu,  podjęliśmy sporo działań: m.in. dbamy o gaszenie światła w klasach podczas przerw, ograniczamy oświetlenie na korytarzach, pamiętamy o odłączaniu niepracujących sprzętów z kontaktu.
Ogłoszone zostały również szkolne konkursy na wiersz/rymowankę oraz plakat przypominające o konieczności zmniejszenia zużycia energii. Uczniowie, zarówno młodsi, jak i starsi, ochoczo wzięli udział  w tej rywalizacji. Powstały tematyczne plakaty wykorzystujące różne techniki plastyczne oraz wiersze i rymowanki. W szkolnym holu zaprezentowane zostały wybrane prace, a już wkrótce przy kontaktach pojawią się próbki uczniowskiej twórczości np.:
„ Żarówka niepotrzebnie świeci, a prąd na liczniku leci”.
„ Zgaś żarówkę, lampkę zgaś, na dobry nawyk przyszedł czas”.
„ Jak telefon skończy ładowanie, to odłącz jego zasilanie”.
„ Prąd oszczędzamy, gdy z energii słońca i wiatru korzystamy”.
Wyniki konkursów ogłoszone zostały na stronie internetowej szkoły oraz w ogłoszeniach na Librusie. Laureaci, podczas apelu przedświątecznego,  odebrali dyplomy, nagrody i wyróżnienia.
W naszej szkole każdy wie, że oszczędzanie ma sens.

Poprawiony: wtorek, 03 stycznia 2023 13:46