Forum Diecezjalnej Rodziny Szkół imieniem Jana Pawła II
wtorek, 15 listopada 2022 09:22

Forum Diecezjalnej Rodziny Szkół imieniem Jana Pawła II

3 listopada 2022 r. , po trzyletniej przerwie,. udało się zorganizować Forum Diecezjalnej Rodziny Szkół imieniem Jana Pawła II w którym Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Gnojniku reprezentowała Dyrektor szkoły Monika Holik.

Bardzo licznie uczestniczyliśmy w tym przedsięwzięciu, było nas z zaproszonymi gościmy 104 osoby z 32 szkół. I w tym miejscu chciałbym wszystkim Państwu podziękować za obecność.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które pomogły i przyczyniły się do organizacji tego Forum. W szczególności Szkole Podstawowej Nr 21 w Nowym Sączu z Panią dyrektor Beata mac na czele za przygotowanie oprawy liturgicznej Maszy Świętej, Szkole Podstawowej w Staszkówce z Panią dyrektor Haliną Łaś na czele za przygotowanie prezentacji dorobku szkoły. Bardzo dziękuje również Pani prezes Halinie Węgrzyn za dotychczasową pracę i kierowanie naszą Rodzina przez 16 lat i przedstawienie historii naszej działalności. Miło nam było gościć ks. Andrzeja Jasnosa dyrektora Wydziału Katechetycznego w Tarnowie, który wygłosił referat dotyczący wychowania za który bardzo serdecznie dziejemy. Bardzo pomocni w organizacji Forum i udzielali mi niezbędnego wsparcia byli wszyscy członkowie zarządu oraz ks. Czesław Paszyński, którzy bardzo mocno przyczynili się do tego, że nasze spotkanie mogło się odbyć.

Bardzo serdecznie chcę Państwu podziękować za obdarzenie mnie tak wielkim zaufaniem i powierzenie zaszczytnej funkcji Prezesa Społecznej Rady Diecezjalnej Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II. Mam nadzieje na bardzo owocną współprace z Państwem i liczę na wsparcie będąc równocześnie bardzo otwartym na wszelkie sugestie i propozycje dotyczące działań i rozwoju naszego stowarzyszenia.

Podczas naszego spotkania przedstawiłem plan działania naszej rodziny na najbliższy rok oraz rekomendowałem podejmowanie innych działań związanych z osobą Naszego Patrona, Ogólnopolskiej Rodziny Szkół oraz pomysły na rozszerzenie naszej dzielności i propozycje szerszego „pokazania” naszej działalności na zewnątrz.  W załączniku umieściłem ten plan.

W załączniku umieściłem również wykaz szkół w naszej diecezji z jak najbardziej aktualnymi i potrzebnymi nam do działalności danymi. Bardzo proszę o zapoznanie się z tymi danymi dotyczącymi Państwa szkoły i w przypadku jakiś zmian proszę o kontakt w celu aktualizacji. Również liczę na Państwa pomoc i jeżeli macie informacje o jakiejś szkole, której nie ma w zestawieni proszę o informacje i ja już się z nimi skontaktuję i uzupełnię wykaz.

W załączniku ponadto zamieściłem wykład księdza Andrzeja Jasnosa oraz dwa materiały przesłane przez ks. Andrzeja o organizacji lekcji religii w szkołach oraz o szkalowaniu Świętego Jana Pawła II do zapoznania z którymi zachęcam.

Czas szybko mija i już zaczynamy przygotowania do wiosennego forum, które odbędzie się w Tarnowie. O dokładnym terminie poinformujemy po dokonaniu wszystkich ustaleń z Księdzem Biskupem. Bardzo proszę chętne szkoły do zgłoszenia się do mnie które chciałyby przygotować prezentacje szkoły oraz szkołę, która zechciałaby przygotować montaż słowno-muzyczny uświetniający nasze spotkanie. Oprawę Mszy Świętej biorę na swoje barki.

Robert Wadycki- Sekretarz Rodziny Szkół