Poszukiwania Kopciuszka
poniedziałek, 20 czerwca 2022 10:28

,,Poszukiwania Kopciuszka”

3 czerwca z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyło się, jak to już jest w zwyczaju, przedstawienie pt.,,Poszukiwania Kopciuszka”. Uczestniczyli w nim nasi uczniowie, ale także zaproszeni goście, czyli przedszkolaki z Gnojnika.

W bajkowych bohaterów wcieli się nauczyciele, rodzice, uczniowie i absolwenci. Jak zwykle nie odtworzyli oni tradycyjnej baśni, tylko jej wersję unowocześnioną, w której obok Kopciuszka i księcia pojawiła się wróżka oraz przybył kot w siedmiomilowych butach Nie zabrakło też 7 krasnoludków, Jasia i Małgosi oraz Czerwonego Kapturka z wilkiem. Poszukiwania Kopciuszka odbywały się nie tylko w Bajkolandii, ale także wśród publiczności zebranej na widowni, której rozdano plakaty z wizerunkiem pięknej, zaginionej dziewczyny. Jak to w baśniach bywa wszystko musi się dobrze skończyć, dlatego Kot w butach odnalazł zagubionego Kopciuszka i oddał go w ręce księcia. Na zakończenie widzowie usłyszeli ,,Psalm dla Ciebie” w wykonaniu głównych bohaterów. Spektakl wzbogacono także śpiewem Justynki i Wiktorii, które wprowadziły widzów w zaczarowany świat baśni.

Po występie odbyła się sesja fotograficzna baśniowych postaci z małymi gośćmi  z gnojnickich przedszkoli.

Poprawiony: środa, 22 czerwca 2022 11:17