Kiermasz charytatywny UNICEF „Pomoc dla Ukrainy”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 17:03

Kiermasz charytatywny UNICEF „Pomoc dla Ukrainy”

8 i 9 czerwca odbyła się impreza pomocowa UNICEF, z której dochód przeznaczony został na ratowanie zdrowia i życia dzieci w Ukrainie w kontekście trwającej tam wojny.  Poprzedzona ona była dwudniową akcją pieczenia ciasteczek w szkolnej stołówce. W zajęcia kulinarne zaangażowało się 19-ro uczennic i uczniów z klas VII i VIII. Współorganizatorem przedsięwzięcia była firma Pagen, która wsparła je finansowo, rzeczowo oraz osobowo.

W pomoc dzieciom ukraińskim bardzo mocno zaangażowali się nauczyciele, uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice. Zbiórka miała status publicznej, więc akcję wesprzeć mógł każdy. Trzy nauczycielki PSP Gnojnik oraz pracownica Pagenu, zaopatrzone w stosowne identyfikatory       i puszki, kwestowały przed szkołą oraz w terenie. W przedsięwzięcie włączyły się także inne nauczycielki, pracujące w Zespole Zadaniowym ds. pomocy uchodźcom, który działa w naszej szkole.

Dzięki ogromnej sile wsparcia akcji, wielkim sercom wszystkich osób biorących udział w kiermaszu i przygotowaniom do niego, cała impreza przebiegła bardzo pomyślnie.  Jeszcze raz ludzie dobrej woli pokazali, że, cytując klasyka piosenki polskiej, Czesława Niemena, „ten świat nie zginie dzięki nim”.

Organizatorzy kiermaszu, związani z UNICEF Polska bardzo dziękują za okazane współczucie i gest solidarności z najmłodszymi Ukraińcami i tak szeroki oddźwięk społeczny kiermaszu.

Poprawiony: poniedziałek, 13 czerwca 2022 17:08