Kiermasz charytatywny
piątek, 03 czerwca 2022 22:22

Kiermasz charytatywny

W dniach 8 – 9 czerwca 2022 roku przy naszej szkole odbędzie się kiermasz charytatywny na rzecz poszkodowanych w wojnie dzieci ukraińskich. Całe przedsięwzięcie będzie firmowane przez  Fundusz UNICEF, który jako jedna z pierwszych organizacji humanitarnych wsparła ofiary wojny za naszą wschodnią granicą.

PSP w Gnojniku już drugi rok należy do Klubu Szkół UNICEF i organizowała   w tym czasie na swoim terenie niejedną akcję pomocową skierowaną do dzieci  z najuboższych zakątków świata. Tym razem, przy okazji bieżącego kiermaszu, szkoła ponowiła współpracę z firmą Pagen, która także bardzo prężnie wspiera działania tejże organizacji jako Przyjaciel UNICEF (Pagen pomagał szkole w zeszłym roku jako sponsor nagród w konkursie plastycznym realizowanym jako jedno z działań Funduszu).

W PSP w Gnojniku powołany został także Zespół Zadaniowy na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy w związku z wystąpieniem wojny na jej terytorium. Jednym z zadań Zespołu, zaplanowanym na czerwiec b.r.szk. jest właśnie zorganizowanie w/w imprezy charytatywnej. Nadmienić należy, że  w szkole bardzo prężnie działa grupa uczniów – wolontariuszy, którzy czynnie i z wielkim zaangażowaniem włączają się w prace dobroczynne na rzecz poszkodowanych Ukraińców.

Nauczycielki PSP w Gnojniku i pracownica Pagenu, zaopatrzone w identyfikatory          i puszki,  w tejże akcji będą pełnili funkcję wolontariuszy przy zbieraniu datków. Impreza zaplanowana jest w wiacie przed budynkiem szkoły w Gnojniku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY I PROSIMY O WSPARCIE FINANSOWE AKCJI!

Liczymy na Państwa obecność 8 – 9 czerwca!

Poprawiony: poniedziałek, 06 czerwca 2022 11:18