Projekt ZIELONO MI
piątek, 27 maja 2022 07:15

Podsumowanie projektu "Zielono mi"

Dnia 20 maja 2022r. , w Publicznej Szkole Podstawowej w Gnojniku, odbyło się podsumowanie projektu „Zielono mi”, zorganizowanego i przeprowadzonego w związku z obchodami Dnia Ziemi oraz święta polskiej niezapominajki.

Założeniem projektu było budowanie postawy szacunku dla przyrody , zdobycie i poszerzenie wiedzy z zakresu edukacji przyrodniczej oraz zaznajomienie się uczniów z warunkami życia

i charakterystycznymi zachowaniami zwierząt, których naturalnym środowiskiem jest teren Gnojnika i okolic. Adresatami projektu, który trwał od 18 marca do 15 maja 2022 r., byli uczniowie klas 1-7.

W okresie tych kilku tygodni uczniowie zamienili się w małych odkrywców i artystów. W nietypowy sposób poznawali swoją najbliższych sąsiadów: żaby, bociany, bobry, wiewiórki, dziki… Na lekcjach oraz podczas wspólnych i indywidualnych spacerów po okolicy zbierali ciekawostki, poznawali miejsca lęgowe i siedziby wybranych zwierząt z terenu Gnojnika. Niektórym udało się nawet uwiecznić na fotografiach spotkanie z nimi.

Projekt miał charakter konkursowy a jego warunki zostały określone harmonogramem opracowanym przez autorki inicjatywy: p. Barbarę Kałużę, p. Sławomirę Bezpalko

i p. Annę Rojowską.

Uczniowie klas 1-7 zaangażowali się w przygotowanie wystąpień i prac konkursowych.

Podczas uroczystego finału akcji „Zielono mi”, klasy młodsze przygotowały i zaprezentowały krótkie występy tematyczne, wierszyki i piosenki. Wszystkie klasy zaangażowane były

w przygotowanie zdjęć, rysunków, scrapbooków i albumów. Zgromadzone materiały poszczególne klasy zaprezentowały w formie wystawy na przewiązce szkolnej.

Przyznane zostały nagrody za najlepsze prace plastyczne.

I miejsce zdobyła Wiktoria Słowik z klasy 4b, II miejsce zajęły ex aequo Maja Przybyłko z klasy 3a oraz Sabina Rusin z klasy 5b. Dyplomy i cukierki wręczono każdej klasie biorącej udział w projekcie, dodatkowe wyróżnienie i nagrody za zaangażowanie dostała klasa 1b.

Poprawiony: piątek, 27 maja 2022 07:21