Konkurs informatyczno-czytelniczy
piątek, 27 maja 2022 07:09

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

INFORMATYCZNO - CZYTELNICZEGO

PT. „MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA”

1. Cele konkursu:
    • promowanie czytelnictwa,
    • rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej,

popularyzacja literatury pięknej dziecięcej,
    • stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania własnego odbioru ulubionej książki poprzez pracę plastyczną,
    • doskonalenie umiejętności informatycznych w celu wykorzystania różnorodnych technik graficznych.

2. Organizator konkursu:
    Nauczyciel informatyki i bibliotekarz

3. Uczestnicy konkursu:
    Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas VII-VIII Szkoły Podstawowej w Gnojniku.

4. Warunki uczestnictwa:
    1. Zadanie uczestników polega na samodzielnym wykonaniu w dowolnym programie graficznym (Paint, Pixlr X, GIMP) ilustracji do ulubionej książki.
    2. Przy wykonywaniu ilustracji nie można korzystać z gotowych elementów graficznych.
    3. Pracę należy przesłać na platformę Teams lub dostarczyć na pendrive do nauczyciela informatyki.
    4. Nazwa pliku musi zawierać nazwisko i imię autora oraz klasę, (np. nazwisko_imię_klasa).
    5. Prace należy przesłać w dowolnym formacie graficznym (JPEG, GIF, PNG).
    6. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę.
    7. Do pliku z pracą należy dołączyć kartę informacyjną (plik tekstowy) zawierającą następujące dane:
    • imię i nazwisko autora pracy,
    • klasę,
    • informację, w jakim programie została wykonana praca,
    • tytuł i nazwisko autora książki.

8. Nadesłanie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb konkursu oraz umieszczania wizerunku uczestnika w materiałach promocyjnych i na stronie naszej szkoły.

Organizator zastrzega sobie prawo do zachowania wszystkich nadesłanych prac i ich późniejszego wykorzystania do celów promocyjnych.
    Cele i podstawy prawne przetwarzania danych:
    Przetwarzanie (w tym rozpowszechnianie) danych osobowych w postaci: wizerunku, imienia, nazwiska i klasy będzie odbywało się w szczególności w celu: popularyzacji w zakresie edukacji oraz w celach promocyjnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojniku jak również w celu archiwizowania wydarzeń

5. Ocena prac:
    Oceny prac dokona Komisja Konkursowa powołana przez organizatora. Prace konkursowe zostaną wywieszone na gazetce szkolnej i zamieszczone na stronie szkoły.
    Komisja Konkursowa oceni:
    1. Walory plastyczne pracy, samodzielność, oryginalność,
    2. Estetykę wykonania pracy,
    3. Wykorzystanie narzędzi programu graficznego,
    4. Zgodność prazy z wybranym dziełem literackim oraz z tematem i celem konkursu,
    5. Inwencję twórczą,
    6. Wypełnienie wymagań technicznych.

6. Termin konkursu:
    1. Termin nadsyłania prac upływa 6 czerwca 2022 roku.
    2. Prace otrzymane po terminie nie będą oceniane.

7. Nagrody:
    Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe zakupione ze środków pozyskanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Informowanie uczniów o konkursie odbywać się będzie w klasach VII-VIII poprzez odczytanie uczniom regulaminu oraz pozostawienie jego wydruku w klasie. Regulamin zostanie także zamieszczony na stronie i Facebooku szkoły.

Poprawiony: piątek, 27 maja 2022 07:13