Warsztaty graficzne z Łukaszem Zabdyrem
środa, 18 maja 2022 10:21

Warsztaty graficzne z Łukaszem Zabdyrem

5 maja nasza szkoła miała przyjemność gościć krakowskiego ilustratora, grafika i twórcę komiksów Łukasza Zabdyra. Spotkanie to miało charakter warsztatów graficznych, w czasie których pan Zabdyr pokazał dzieciom, w jak niecodzienny sposób do tworzenia własnych obrazków można wykorzystać umiejętność pisania liter i cyfr oraz rysowania figur geometrycznych. Uczestnicy, czyli dzieci z klas II i III, mogli samodzielnie podjąć próbę narysowania zabawnych obrazków, postaci, zwierząt, budynków, samochodów, a tym samym nauczyć się, jak w ciągu krótkiej chwili można stworzyć ilustrację.
Pan Zabdyr opowiedział także o zawodzie ilustratora podkreślając, że nie jest to praca łatwa, lecz bardzo czasochłonna, wymagająca dużego zaangażowania i cierpliwości. Dał tym samym dzieciom lekcję motywacji mówiąc im, że najważniejsze jest, aby starać się zawsze dążyć do tego, by rozwijać swoje zdolności i móc robić to, co nam sprawia przyjemność. Młodym rysownikom udzielił cennych rad i zwrócił uwagę na fakt, jak ważne jest ćwiczenie kaligrafii, które pozwala na opanowanie ładnego stylu pisma i wyćwiczenie ręki w kierunku rysowniczym.
Na końcu spotkania uczniowie mogli zakupić książeczki z ilustracjami pana Zabdyra wraz z autografem, dedykacją oraz oryginalnym, wybranym przez dziecko rysunkiem. Jedna z książeczek z taką dedykacją trafiła również do szkolnej biblioteki jako pamiątka wizyty pana Łukasza Zabdyra.

GALERIA


Poprawiony: środa, 18 maja 2022 10:35