Konkurs poetycki

"Wiersz dla mojej mamy"

dla klas I – VIII

Cele konkursu:

◦          inspirowanie dzieci do aktywności twórczej,

◦          rozwijania talentów literackich,

◦          stworzenie dzieciom możliwości prezentacji ich autorskich pomysłów.

Warunki udziału w konkursie:

1. Zadaniem uczestników konkursu jest samodzielne napisanie wiersza o mamie.
  2. Konkurs przewidziany jest dla uczniów klas I – VIII PSP im. Jana Pawła II w Gnojniku.

Termin i miejsce przeprowadzenia konkursu:

1. Prace konkursowe należy dostarczyć do 13 maja 2022 r. do biblioteki szkolnej.
  2. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 16 maja 2022 r.

Kryteria oceny i nagrody:

1. Przedmiotem oceny prac konkursowych są:

◦          oryginalność,

◦          walory artystyczne,

◦          samodzielność napisania utworu (prace niesamodzielne nie będą zakwalfikowne do konkursu).

1. Oceny prac dokona komisja konkursowa. Decyzje komisji są ostateczne. Organizator ma prawo przyznać wyróżnienia w konkursie.
  2. Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody, które zostaną wręczone podczas najbliższej akademii szkolnej.
  3. Laureaci oraz osoby wyróżnione wyrecytują swój wiersz podczas akademii szkolnej zorganozowanej z okazji Dnia Matki oraz w czasie spotkania zorganzowanego przez Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" i działający przy nim Klub Seniora "Wrzos".
  4. Nagrody ksiażkowe zostały zakupione ze środków pozyskanych w ramach Narodowego Programu Rowoju Czytelnictwa 2.0.

Informowanie uczniów o konkursie odbywać się będzie w każdej klasie od I do VIII poprzez odczytanie uczniom regulaminu oraz pozostawienie jego wydruku w klasie.