Piękno wiosennej przyrody
środa, 13 kwietnia 2022 12:42

Regulamin Gminnego Konkursu Fotograficznego

„ Piękno wiosennej przyrody”

1. I. Organizator

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gnojniku.

1. II. Adresaci konkursu

Konkurs skierowany jest do uczniów kl. V- VIII szkół podstawowych z terenu gminy Gnojnik.

1. III. Cele konkursu :
  • popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki;
  • rozwijanie osobistych zainteresowań dzieci i młodzieży, ich wrażliwości estetycznej  oraz indywidualnych zdolności twórczych;
  • prezentacja twórczego spojrzenia młodego pokolenia na współczesny świat;
  • promowanie walorów polskiej przyrody;
  • umożliwienie fotografującym zaprezentowania swojego dorobku mieszkańcom gminy  Gnojnik.

1. IV. Temat konkursu:  ,, Piękno wiosennej przyrody”.

1. V. Warunki udziału w konkursie:
    1. Samodzielne wykonanie fotografii, nawiązującej do tematu: „ Piękno wiosennej przyrody” i nadanie jej oryginalnego tytułu.
    2. Fotografie mogą być zarówno w poziomie jak i w pionie, kolorowe, czarno-białe                           i w sepii, wydrukowane na papierze fotograficznym w dowolnym formacie.
    3. Dozwolone są obróbki fotografii w programach komputerowych, nie należy jednak dodawać napisów i wklejać niczego na zdjęcie.
    4. Fotografia musi być z tyłu opisana następującymi danymi : tytuł fotografii, imię               i nazwisko uczestnika, klasa, nazwa szkoły, którą reprezentuje.
    5. Każdy uczeń może zgłosić do konkursu tylko 1 fotografię.
    6. Prace, które nie będą spełniały kryteriów przedstawionych w Regulaminie zostaną  zdyskwalifikowane.
    7. We wszystkich sprawach nieuregulowanych decydują koordynatorzy konkursu

i ostateczna interpretacja Regulaminu należy do nich.

1. VI. Zgłoszenia uczestników

Prace wraz z załącznikami, z dopiskiem na kopercie: ,,Piękno wiosennej przyrody”: należy przesłać do 15 maja 2022 r. na adres:

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gnojniku

32-864 Gnojnik 336

lub dostarczyć do sekretariatu szkoły.

1. VII. Kryteria oceny wykonanych fotografii:
  • zgodność fotografii z tematyką konkursu;
  • oryginalność tytułu i jego związek z przedstawionym krajobrazem lub elementem przyrody;
  • przejrzystość i czytelność zdjęcia;
  • oryginalność ujęcia krajobrazu lub elementu przyrody;
  • technika wykonania fotografii.

1. VIII. Laureaci konkursu

Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez Komisję Konkursową powołaną przez organizatorów, składającą się z profesjonalnych fotografów z Wojnickiego Towarzystwa Fotograficznego FOTUM.

1. IX. Nagrody:
  2. Nagrodą dla laureatów konkursu będą cenne nagrody rzeczowe.
  3. O terminie odbioru nagród uczestnicy zostaną powiadomieni mailowo- informacja przesłana na adres szkoły.

1. X. Uwagi:
  2. Regulamin konkursu zostanie rozesłany do szkół z terenu gminy oraz zamieszczony na stronie internetowej i facebooku PSP w Gnojniku.
  3. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu oraz zgodą na publikację danych osobowych uczestników i zgodą na publikację materiałów                       z przebiegu konkursu w tym wizerunku fotografowanych osób.
  4. Po zakończeniu konkursu odbędzie się wystawa prac konkursowych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gnojniku. Prace będą także zaprezentowane na stronie internetowej szkoły i facebooku PSP w Gnojniku.

Koordynatorzy konkursu:

Lucyna Szot   Małgorzata Wawryka