Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus 2022”
środa, 13 kwietnia 2022 12:31

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus 2022”

17 lutego 2022r. uczniowie klasy III B brali udział w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym "Kaktus". Czworo uczniów zmierzyło się z trudnymi zadaniami ortograficznymi. Konkurs składał się z dyktanda i testu ortograficznego. Dzieci musiały wykazać się znajomością zasad ortograficznych i ich praktycznym zastosowaniem. Rozwiązywały skomplikowane łamigłówki, podchwytliwe zagadki, uzupełniały zdania z lukami. Zadania były naprawdę trudne. Dwie uczennice najlepiej poradziły sobie z zadaniami: Lena Pasek uzyskała 155 punktów i zajęła 39 miejsce, a Roksana Konstanty zdobyła 150 punktów, zajmując 46 miejsce. Pamiątką był dyplom i drobna nagroda, ale także każde przeżycie z tym związane. Gratulujemy i życzymy następnych sukcesów.

Poprawiony: środa, 13 kwietnia 2022 12:42