Pomoc dla Narodu Ukraińskiego
sobota, 26 lutego 2022 13:09

„Tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono” napisała kiedyś Wisława Szymborska (”Minuta ciszy po Ludwice Wawrzyńskiej”). Dzisiejszy czas stawia nas w obliczu trudnych wydarzeń. Nie bądźmy obojętni na los naszych sąsiadów- Ukraińców, którym próbuje odebrać się wolność.  A to „Ludzie ludziom zgotowali ten los” ( Z. Nałkowska „Medaliony”) i nie da się pojąć tego ludzkim umysłem.

Dlatego Samorząd Uczniowski w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gnojniku  i pozostałe organizacje uczniowskie: SK Caritas, SK Wolontariatu, SK PCK, SK LOP, Klub UNICEF oraz Dyrekcja i Pracownicy szkoły przyłączają się do akcji Parafii Gnojnik polegającej na zbiórce darów dla potrzebujących mieszkańców Ukrainy.  Zachęcamy uczniów i wszystkich dorosłych do udziału w akcji.

Dary będzie można przynosić  do Betanii lub do szkoły.

Betania: wtorek i czwartek w godz. 17.00- 20.00

Szkoła: od poniedziałku do piątku w godzinach pracy szkoły

Akcja będzie trwała do 11 marca 2022r. i w razie potrzeby zostanie wznowiona.

Poprawiony: środa, 02 marca 2022 10:19