Bezpieczne ferie
sobota, 15 stycznia 2022 18:59

"Bezpieczne ferie"

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w zajęciach profilaktyczno-edukacyjnych pod nazwą „Bezpieczne Ferie”, które zostały zorganizowane  dla uczniów klas 1-8 przez funkcjonariuszy z  Komisariatu  Policji z Czchowa, BOSIR z Brzesku, UG Gnojnik, OSP Gnojnik oraz Państwowa Straż Pożarną w Brzesku. Policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznej zabawy na śniegu a także w domu. Wspólnie z dziećmi i młodzieżą omówiono m.in. niebezpieczne dla zdrowia skutki zabaw na zamarzniętych stawach i jeziorach, a także zagrożenia związane z zabawą w niewłaściwych miejscach. W trakcie pogadanki policjanci omówili również zasady kontaktu z osobami obcymi oraz jak postępować w sytuacji zagrożenia. Na zakończenie uczniowie otrzymali  odblaski.

Poprawiony: sobota, 15 stycznia 2022 20:28