Wszystkie kwiaty są dla Mamy
czwartek, 03 czerwca 2021 07:23

Dzień  Matki  to najpiękniejsze, wyjątkowe  i najbardziej osobiste święto w roku. Słowo: mama- to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, to poczucie bezpieczeństwa i przywiązania. Dzień Matki obchodzimy zawsze 26 maja, w okresie rozkwitania pierwszych kwiatów, zapewne dlatego, by je można było ofiarować tej najważniejszej osobie w życiu każdego człowieka- Matce, w podzięce za to, że dała nam skarb największy – życie i miłość. Słowo „mama" jest jednym z pierwszych słów, które wypowiada małe dziecko. To mama od początku życia dziecka pozostaje z nim w bliskiej więzi fizycznej, emocjonalnej i społecznej. Ona tworzy ciepłą atmosferę domową, wypełnia podstawowe obowiązki domowe, zaspokaja potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka, potrzebę bezpieczeństwa i miłości. To ona przytuli, pocieszy, poradzi, gdy znajdziemy się w kłopocie. Ona jedna, w szczęściu, w nieszczęściu, radości, smutku stać będzie przy nas, wszystko gotowa przebaczyć, zawsze jednakowo dobra dla nas, kochająca.

Dzień Matki na trwale wpisał się do szkolnego kalendarza. Zawsze był wyjątkowym, miłym i wzruszającym dniem. Przykro nam, że w związku z sytuacją niemożliwe było zorganizowanie tradycyjnego spotkania przygotowanego przez dzieci, ale nie zapomnieliśmy o tym święcie. Uczniowie najmłodsi przygotowali własnoręcznie wykonane upominki dla swoich kochanych mam.

Poprawiony: piątek, 04 czerwca 2021 13:12