Tydzień Życzliwości i Grzeczności
niedziela, 02 maja 2021 17:56

Zespół wychowawców ustalił, że tydzień od 26 - 30 kwietnia będzie w naszej szkole obchodzony w tym roku jako ,,Tydzień Życzliwości i Grzeczności”. Podczas zajęć z  wychowawcą przeprowadzono w kl. IV-VIII pogadanki na temat grzeczności i kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach. Rozmawiano o tym, jak ważną rolę w życiu codziennym pełni wzajemna życzliwość, która stanowi podstawę do budowania pokoju i  dobrych relacji międzyludzkich. Celem lekcji było promowanie życzliwości i kultury osobistej na co dzień poprzez uświadomienie uczniom, że zawsze należy być wobec siebie miłym i uprzejmym. Przypomniano zasady savoir-vivre i znaczenie tzw. magicznych słówek, czyli: proszę, dziękuję, przepraszam. W czasie zajęć uczniowie mieli również duże pole do popisu, aby wykazać się kreatywnością i w różny sposób zaprezentować omawianą tematykę. I trzeba przyznać, że pomysłów nie zabrakło. Powstał pięknie przygotowany ,, Szkolny Kodeks Życzliwości”, który umieszczono na holu. Ponadto powstały liczne prezentacje, filmiki, plakaty, ordery i drzewa życzliwości. Mamy nadzieję, że ta lekcja pozostawi trwały ślad w relacjach międzyludzkich naszych wychowanków i będą one zawsze oparte na wzajemnym szacunku i życzliwości, a codzienne sytuacje potwierdzą, że potrafią się zachowywać grzecznie i stosownie do okoliczności.

Poprawiony: poniedziałek, 03 maja 2021 07:15