EkoMisja – Nie marnuję!
sobota, 10 kwietnia 2021 19:23

EkoMisja – Nie marnuję!

Klasa 7b na lekcjach wychowawczych realizowała tematykę projektu EkoMisja – Nie marnuję! Zajęcia dotyczyły kształtowania postaw proekologicznych, wykraczające poza podstawę programową i programy nauczania. Wybraliśmy tematy z zakresu projektu takie jak: Nie marnuję wody; Nie marnuję energii; Nie marnuję żywności; Jak dbać o naszą planetę.  Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją autorstwa uczennic z kl.7b umieszczoną na profilu Facebook szkoły.

Szkoła dołączając do projektu zyskała grę planszową, do wykorzystania na lekcjach stacjonarnych w późniejszym terminie.

EkoMisja – nie marnuję! to ogólnopolski projekt Federacji Polskich Banków Żywności, który wystartował w 2018r. Dołączyło do niego ponad 200 szkół podstawowych z całego kraju. Celem projektu jest zwiększenie świadomości młodzieży oraz osób dorosłych, na temat ekologicznych skutków marnowania oraz ograniczanie tych niekorzystnych dla środowiska naturalnego zachowań.

Należy sobie uświadomić, że marnowanie żywności jest problemem o negatywnym wpływie na środowisko, jak również zacząć stosować praktyczne sposoby na zmniejszenie skali odpadów żywności na poziomie gospodarstwa domowego. W Polsce co roku marnuje się około 9 mln ton żywności. Pod tym względem nasz kraj zajmuje niechlubne 5. miejsce w Unii Europejskiej. W całej Unii Europejskiej liczbę tę szacuje się na 88 mln ton. Konsumenci w 53% odpowiadają za powstałą ilość odpadów.

Więcej informacji na stronie: https://niemarnuje.bankizywnosci.pl/

Poprawiony: sobota, 10 kwietnia 2021 19:47