Wyróżnienie w konkursie
czwartek, 18 marca 2021 12:28

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – okręg w Tarnowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Radłowskiej byli organizatorami IV edycji Powiatowego Konkursu Recytacji Poezji Tadeusza Kryzi. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie, Starosta Powiatu Tarnowskiego oraz Burmistrz miasta i gminy Radłów.

Konkurs zorganizowany był z okazji  Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i przeprowadzony 3 marca 2021 r. Recytacje dedykowane zostały Tadeuszowi Kryzi – żołnierzowi niezłomnemu, związanemu z  Ziemią Radłowską, którego poezja przetrwała i dzięki zaangażowaniu wielu osób, ma szansę dotrzeć do szerszego grona. Pozwala też rzucić nowe światło na poetę-amatora, „…którego młodość to partyzantka, ukrywanie się, areszt, a po wyjściu na wolność - życie w biedzie i stałej inwigilacji SB…”.

W konkursie tym przeprowadzonym w nietypowych warunkach ze względu na pandemię ( nagrania recytacji ) naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Kasia i Ola. Obie dziewczynki przygotowały piękne interpretacje trudnych utworów poety, ale wobec dużej konkurencji, tylko jedna prezentacja została nagrodzona. Niemniej jednak podziękowania należą się obu uczennicom, bo godnie reprezentowały naszą szkołę i rozsławiły jej imię w kolejnych miejscach.

Poprawiony: czwartek, 18 marca 2021 21:20