Zdrowe drugie śniadanie
czwartek, 04 marca 2021 14:40

W ramach akcji Tydzień Zdrowego Odżywiania uczniowie klas 1-3 miały możliwość poszerzenia swoich wiadomości na temat zdrowego odżywiania się.

W ramach zajęć uczniowie zapoznali się z piramidą zdrowego żywienia oraz zasadami prawidłowego odżywiania, oglądali filmy animowane „Ekipa Chrumasa”, aktywnie brali udział w zabawach ruchowych przy muzyce, gdyż jak wiemy „ruch to zdrowie”. Zwieńczeniem całej akcji było zdrowe drugie śniadanie, bogate w warzywa i owoce, a przy tym bardzo kolorowe.

Działania podejmowane podczas tej akcji cieszyły się dużym zaangażowaniem ze strony dzieci. Udało się nam zwrócić uwagę na to, jak ważne dla naszego zdrowia jest odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczna, a wiedza ta jest bardzo cenna, ponieważ nawyki żywieniowe z dzieciństwa wpływają na późniejszy styl życia.

Poprawiony: czwartek, 04 marca 2021 14:41