Wycieczka do Ojcowa
czwartek, 15 października 2020 18:14

8 października klasa 5a uczestniczyła w wycieczce turystyczno- krajoznawczej do Ojcowa. Wyjazd zorganizowano w ramach projektu ,,Odkrywamy Małopolskę” współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski. Sprzyjające warunki pogodowe pozwoliły na zrealizowanie zaplanowanego programu wycieczki.

Uczniowie zwiedzili Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie obejrzeli film prezentujący florę i faunę Parku oraz ekspozycję przyrodniczą i rekonstrukcję wnętrza jaskini. Dowiedzieli się, w jaki sposób tworzyły się jaskinie i ich szata naciekowa oraz poznali historię zasiedlania terenu OPN. Kolejną atrakcją muzeum była makieta prezentująca Park  i jego okolice, a także diorama. Uczniowie przy stanowiskach 3D obejrzeli fotografie grzybów, roślin, drzew i krzewów, po czym przez panią przewodnik zostali zapoznani z trzema środowiskami charakterystycznymi dla OPN, przedstawicielami roślin i zwierząt.

Kolejnym punktem programu była piesza trasa do Grotę Łokietka, którą zwiedzili pod bacznym okiem przewodnika, prezentującego jej historię i walory. W drodze powrotnej ku Bramie Krakowskiej uczniowie dokonali zakupu pamiątek i udali się do pobliskiej restauracji na smaczny obiad. Po posiłku i odpoczynku uczestnicy przemieścili się busem do Pieskowej Skały, aby obejrzeć z zewnątrz zamek i Maczugę Herkulesa.

Pełni wrażeń o godz. 17.00 powrócili do Gnojnika, gdzie oczekiwali na nich już rodzice.

Poprawiony: niedziela, 18 października 2020 14:22