Lekcje na świeżym powietrzu
poniedziałek, 05 października 2020 11:45

Korzystając ze wspaniałej pogody, uczniowie naszej szkoły postanowili pożegnać lato i przywitać jesień w plenerze. Stąd też można było w ostatnich dniach zobaczyć grupki młodszych i starszych uczniów z niewielkimi plecaczkami i patykami w rękach zmierzających w różne zakątki Gnojnika. Po drodze obserwowano zmiany zachodzące w przyrodzie i napawano się pięknem „Małej Ojczyzny”.

Spacery po wsi połączone były ze spotkaniami  przy ognisku lub grillu. Tutaj, w radosnej, piknikowej atmosferze, można było nie tylko „wrzucić coś na ząb”, pooglądać z bliska zwierzęta, popróbować jazdy konnej, aktywnie spędzić czas z piłką, popróbować złapać bańki,  ale i po prostu pogadać z kolegami i koleżankami, których dawno się nie widziało. To była wspaniała okazja, aby podzielić się wrażeniami z pierwszych dni spędzonych w szkole i powspominać wakacje. Wszystko to miało też walor edukacyjny – stwarzało starszym uczniom szansę na nowo zintegrować się w zespołach klasowych, a pierwszakom – lepiej się poznać. Nie bez powodu – wyprawy te odbywały się pod hasłem „TYDZIEŃ INTEGRACJI”.

Poprawiony: wtorek, 06 października 2020 12:52