Ojcze Święty, recytujemy dla Ciebie
środa, 08 kwietnia 2020 17:38

W naszej szkole trwa projekt edukacyjno- wychowawczy „Słowami Papieża wsparci, za Jego wzorem iść chcemy”, zorganizowany  z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. W związku z projektem  podjętych zostanie wiele działań związanych z Osobą Patrona. Jednym z nich są konkursy recytatorskie.

4 marca uczniowie klas starszych przystąpili do konkursu pod hasłem: „ Ojcze Święty, recytujemy dla Ciebie”. W tych zmaganiach „na piękne słowa” wzięło udział 14-oro deklamatorów, którzy przygotowali do prezentacji utwór autorstwa papieża lub innego poety, ale nawiązujący do Karola Wojtyły.

Wszyscy uczestnicy wypadli dobrze i jury miało nie lada kłopot z wyłonieniem laureatów. Ostatecznie, po długich  konsultacjach, postanowiono przyznać nagrody dla następujących uczniów:

- I miejsce – Zuzia Garbacz

-II  miejsce – Izabela Strzesak

- III miejsce – Jakub Kopeć

Wszystkim recytatorom należą się podziękowania za podjęcie wysiłku zmierzenia się z trudną poezją Ojca Świętego – Jana Pawła II, a zwycięzcy odbiorą nagrody podczas podsumowania projektu.

Poprawiony: poniedziałek, 30 sierpnia 2021 19:54