WYCIECZKA DO KRAKOWA
czwartek, 21 czerwca 2018 07:38

7 czerwca 25 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w interdyscyplinarnej wycieczce do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN.

Uczniowie mieli możliwość zobaczyć m.in. unikalny okaz nosorożca włochatego ze Staruni, piękne kolekcje bursztynów, minerałów i skamieniałości, zbiór wulkanitów.

Młodzież podziwiała współcześnie żyjące bezkręgowce i kręgowce. Zwiedzanie zostało wzbogacone o warsztaty z udziałem żywych przedstawicieli – płazów i gadów. Spacerując ulicami Krakowa, Rynku Głównym,

uczniowie dotarli również na słynną Franciszkańską 3.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły. To tutaj znajduje się stała ekspozycja Kanonicza Kardynała Karola Wojtyły,

gdzie można zapoznać się z przedmiotami związanymi z Karolem Wojtyłą od najmłodszych lat jego życia, po czasy kiedy został wybrany biskupem pomocniczym Krakowa.

W tzw. Kamienicy Dziekańskiej, gdzie biskup Karol Wojtyła mieszkał od 1958 do 1968 r., prezentowana jest ekspozycja stała Dary Papieskie, która skupia najrozmaitsze przedmioty,

jakie późniejszy papież Jan Paweł II otrzymywał od ludzi na całym świecie, w trakcie pielgrzymek i posługi kapłańskiej.  Młodzież oglądała również wystawę Sztuki Sakralnej XIII-XX w.

Uczniowie podziwiali piękno i bogactwo roślin w Ogrodzie Botanicznym UJ.

Jolanta Nowicka, Iwona Wnęk

Poprawiony: czwartek, 21 czerwca 2018 08:03