Wspomnienia z obozu językowego
czwartek, 21 lutego 2013 08:46

W dniach 8 -12.02.2013 odbył się obóz językowy Euro Week, zorganizowany pod patronatem Europejskigo Forum Młodzieży. Program Euro Week jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.

Zajęcia odbywały się w Długopolu Dolnym (koło Bystrzycy Kłodzkiej ). Brało w nich udział 30 uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowaliśmy w następującym składzie: Marek Białka, Jola Śliwa, Alina Zając i Julka Zaczyńska. Zajęcia prowadzili wolontariusze z całego świata: z Indonezji, Turcji, Argentyny, Austrii, Rumunii, Niemiec i wielu innych. Opiekunem naszej grupy był reprezentant Turcji o wdzięcznym imieniu – Burak.

Uczestniczyliśmy w bardzo interesujących zajęciach. Tworzyliśmy autoprezentacje, podczas których  każdy uczestnik musiał się przedstawić i opowiedzieć jak najwięcej o sobie – oczywiście w j. angielskim. Uczestniczyliśmy w Debacie Oxfordzkiej -  uczyliśmy się przedstawiać argumenty i kontrargumenty na zadany temat – wszystko to w j. angielskim. Sprawdzaliśmy umiejętności pracy w grupie przy pomocy testu M. Balbina. Braliśmy udział w licznych zabawach integracyjnych ( np. Bang, Castle ). Oglądaliśmy prezentacje multimedialne różnych krajów. Tańczyliśmy tańce narodowe Turcji, Rumunii, Austrii.  Często pracowaliśmy w grupach – tworzyliśmy projekty wymyślonych przez nas państw. Wszyscy uczestnicy wykazywali się wielka fantazją, czy słyszeliście kiedyś o krajach, takich jak Szminkolandia lub Manda? Wymyślaliśmy też różne wynalazki, np. turbo – obuwie lub maszyna, która naprawia wszystko. Wszystkie zajęcia prowadzone były w j. angielskim. Bawiliśmy się również na cowieczornych dyskotekach. Tańczyliśmy w rytm popularnych przebojów.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Po trzech dniach cudownego pobytu w Długopolu trzeba było pożegnać nowych kolegów i wolontariuszy, wymienić numery telefonów, adresy e-mail i opuścić ośrodek „ Silesia ".  Smutno było wyjeżdżać, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku pojedziemy tam znowu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Poprawiony: czwartek, 28 lutego 2013 13:19